Normal Okey Oynama Sitesi

İletişim için akıllı cep telefonları kullanılmaya başlandıktan sonra internet erişimleri daha kolay olmuştur. Okey severler, normal okey oynama sitesi olarak normalokeyoyna.com sitesine erişim yaparak oyunlarını oynayabiliyorlar. Bu sitede, kullanıcılarına, okey oyununun tüm çeşitlerini sunuyorlar. okey oynayabilmek için her hangi bir ücret ödemek gerekmiyor, üyelik kaydını oluşturan herkes istediği zaman okey oyununu oynayabiliyor. Normalokeyoyna.com sitesine kayıt olmak için kullanıcı adı, şifre, mail adresi bilgilerinizi kullanmanız yeterlidir. Üyelik oluşturmadan, misafir girişi yapanlar, oyun masası seçimi yapamıyor ve masada yer alamadıkları için oyunları oynayamıyorlar.

Güvenli Okey Oyna

Normalokeyoyna.com web sitesi, oluşturmuş olduğu oyun kuralları ile tüm kullanıcılarının güvenli okey oynamalarını sağlıyor. Okey oyun kuralları gibi site kuralları da bulunmaktadır. Normal ve diğer okey oyunlarını oynayacak olanlar şunlara dikkat etmelidir.

  • Sadece kayıt oluşturanlar, okey oynayabiliyor.
  • Oyun sırasında yapılan sohbetlerde oyuncuların birbirine hakaret etmesi yasaktır.
  • Yasalara göre devlet büyüklerine hakaret yasaktır.
  • Sohbetler sırasında küfürlü konuşmak yasaktır.

Okey oyunlarından keyif alabilmeniz için tüm oyunlarınızı kurallarına göre oynamalı ve belirlenen oyun kurallarına uymalısınız.

Normal Okey Kuralları

Normal okey oyunlarında, her oyuncu 14 taşla oyunu oynar, fazla ya da eksik taş ile oyun oynanmaz. Oyunu başlatacak olan oyuncuya 15 taş verilir. Gösterge geçerli olup olmadığı oyun başlamadan belirlenir. Gösterge yapacak olan oyuncu yerden taş çekmeden göstergesini yapar. Oyunda bittiğini söyleyen oyuncu taşlarını diğer oyunculara gösterir. Yere atılan taşları sadece çifte gidenler görebilir. Yanlış biten oyuncudan -2 puan düşülür. Bu okey kuralları, her yerde geçerlidir ve normalokeyoyna.com sitesinde de bu kurallara göre oyun oynanmaktadır.

Okey Kazanma Taktikleri

Online okey oynamak isteyen iyi bir oyuncu, kazanma taktiklerini bilmelidir. En iyi taktik, diğer oyuncuların her el attığı taşları takip etmek ve önceden atılan taşları akılda tutabilmektir. Elinizi açabilir duruma getirmek için ihtiyacınız olan taşlar çıktığında, elinizdeki taşların sıralanışını hemen değiştirebilmelisiniz. Elinizi bitirmeye çalışırken, taş attığınız rakibinizi bitirmemeye çalışmalısınız. Bunun için rakibinizin attığı tüm taşları takip etmeli ve elinde hangi taşların olduğunu tahmin etmeye çalışmalısınız.