Normal Okey Oyna

Okey severler profesyonellik durumlarına göre okey oyun türlerini seçerler. Normalokeyoyna.com sitesi, kullanıcılarına tüm okey türü seçeneklerini sunuyor. normal okey sitesi olarak daha fazla okey severin, oyun oynamasını sağlıyor. Normal okey oyunu, her oyuncusun elindeki taşları, renk ya da sayı sıralamasına göre sıralayarak oynadığı oyunlardır. Bu oyunlarda, okey atma ya da çiftten bitme seçenekleri bulunmaktadır. Normal bitimlerde 2 puan, okey atmada 4 puan, çifte gitmede 4 puan, çift okey atmada ise 8 puan kazanılmaktadır. Sitede kullanıcılara sunulan oyun seçenekleri, canlı okey, 101 okey, bedava okey, çanak okey, okey plus türlerinden oluşmaktadır.

Site Yasal Uyarıları

Normalokeyoyna.com sitesi tüm kullanıcılarının daha güvenli ve seviyeli oyunlar oynayabilmesi için çeşitli kurallar belirlemiştir. Her üyesi bu kurallara uymak zorundadır ve kurallara uyarak güvenli oyunlar oynayabilmektedir.

  • Kayıt oluşturarak, okey salonuna giriş yapanlar, diğer oyunculara hakaret edemezler,
  • Yapılan sohbetlerde, küfür etmek yasaktır.
  • Devlet büyüklerine hakaret yasaktır.
  • Kanunlarla belirlenmiş her türlü aykırı davranışlar yasaktır.

Normalokeyoyna.com sitesi oluşturmuş olduğu platform ile tüm kullanıcılarına günün her saatinde kesintisiz okey oynama seçenekleri sunuyor. Okey oyununun kuralları, seçilen oyun türüne göre değişmektedir.

Okey Taşları

Okey oyununun tüm çeşitleri, 106 taş ile oynanmaktadır. Okey taşları dört farklı renkten oluşmakta ve her renk için 1’den 13’e kadar 1 ve 13 dahil sayıların yer aldığı taşlar bulunuyor. Ayrıca iki adet üzerinde sayı bulunmayan sahte okey taşı vardır. okey oyna oyunlarında, her taşın değeri aynıdır ve üzerindeki sayıyı temsil eder. Oyunu bitebilmek için aynı renkten oluşan taşların sıralı olması ya da farklı renklerdeki aynı sayısının sıralanması gerekiyor.

Okey Bitme Şekilleri

Okey oyunları için normalokeyoyna.com sitesini tercih edenler, ücretsiz normal okey oyunlarında, üç farklı bitme şeklini kullanabiliyorlar. Bunlar, normal bitme, çiftten bitme ve okey atma şeklindedir. Normal bitme yapan oyuncu, elindeki taşlardan, 1-2-3-4 benzere sıralama peri ya da farklı renkler olacak şekilde 4-4-4 şeklinde perler oluşturmalıdır. Bu şekilde sıralama yapan oyuncular, taş çektikten sonra ellerinde kalan 15. Fazla taşı ortaya atarak oyunu bitirebilirler.