Ekolay Okey

Ekolay Okey – İnsanlar günlük hayatlarında çok fazla strese maruz kalmaktadır. Bu streslerini atabilmek için de farklı yöntemlere başvurabilmektedirler. Bu yöntemlerden bir tanesi de oyun oynamaktadır. Stres atabilmek amacıyla geliştirilen çok fazla oyun bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de okeydir. Ekolay Okey oynamanın çok fazla faydası bulunmaktadır.

ekolay okey
ekolay okey

E Kolay Okey Oynamanın Faydaları
Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;
Stresten kurtulmaya yardımcı olmaktadır.
Eğlenceli vakit geçirilmesini sağlar.

Ekolay Okey Oyna

Ekolay Okey Oyna – Yeni insanlarla tanışma imkanı tanımaktadır. Dolayısıyla sosyallik oluşmasını sağlamaktadır.
Yalnızlık hissinden kurtulmayı sağlamaktadır.
Zekayı geliştirir. İnsanlara renk ve sayı takibi yapma imkanı tanımaktadır.
Çoğu kişi okeyin bu faydaları bilmeden oynamaktadır. Fakat hepsinin ortak noktası eğlenmektir. Eğlenmek isteyen herkes, ekolay okey oynayabilmektedir.

Zeka Geliştirirken Eğlenin
Okey oynamak için, herhangi bir yaş ya da cinsiyet sınırlaması bulunmamaktadır. Oyunun kurallarını bilen herkes, ekolay okey oynayabilmektedir. Ekolay Okey oynamak için genellikle 4 kişiye ihtiyaç duyulsa da, oyun 2 ya da 3 kişiyle de oynanabilmektedir. Sadece kişi sayısı arttıkça oyun daha eğlenceli bir hal almaktadır.
Okeyin en önemli faydalarından bir tanesi zekayı geliştirmesidir. Ekolay Okey oynayan kişiler dikkatlerini oyuna vermelidir. Aksi takdirde rakiplerinin yenmesine neden olabilmektedir. Ekolay Okey oynarken zeka, mantık, strateji ve şans bir araya gelmektedir. Bir kişinin strateji yapabilmesi için zekasının gelişmiş olması gerekmektedir.

ekolay okey oyna
ekolay okey oyna

Ekolay Okey Oyunu

Ekolay Okey Oyunu – Bu da ancak bu oyunu uzun süre oynayarak mümkün olmaktadır. Oyun mantığı kavrandıktan sonra, güzel stratejiler geliştirilebilmektedir. Bu da oyunun kazanılmasını sağlamaktadır.
Okey Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ekolay Okey oynarken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konular, oyunun kazanılması açısından çok önemlidir. Oyunun oynayan kişinin taşları çok iyi takip etmesi gerekmektedir. Yanındaki ya da karşısındaki kişilerin atmış olduğu taşlara göre, kendi elini belirleyebilmektedir. Ekolay Okey oyunun kazanılabilmesi için perlerin doğru yapılması gerekmektedir. Bu da ancak iyi bir oyun takibiyle mümkündür.

Ekolay Okey Net

Ekolay Okey Net – İnsan beyni okey oyna oyunu oynarken sürekli çalışmaktadır. Bu da zekasının gelişmesine zemin hazırlamaktadır. Yapılan doğru hamleler sonucunda oyun kazanılabilmektedir. Oyuncuların ellerindeki taşlar zamanla tahmin edilebilir bir hal almaktadır. Bu özelliğin gelişebilmesi için, uzun süre bu oyunun oynanması gerekmektedir.
Böylece oyun içerisinde deneyim kazanılmaktadır. Bu da rakiplere karşı daha güçlü bir oyuncu olunmasını sağlamaktadır.

eski ekolay okey
eski ekolay okey

Ekolay Okey Oyunları

Ekolay Okey Oyunları – Okeyde Bitme Yöntemleri
Ekolay Okeyde bitebilmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Buna oyuncunun kendisi karar verebilmektedir. Elindeki taşların durumuna göre kendisine bir bitme yöntemi belirleyebilmektedir. Bu durumun belirlenmesi için kısa bir süre yeterlidir.
Bitme yöntemleri şu şekildedir;
Normal bitme
Okeyle bitme
Çift okeyle bitme

Eski Ekolay Okey

Eski Ekolay Okey – Bitme yöntemlerinden normal bitme en çok tercih edilenlerdendir. Normal bitme için oyuncunun elinde 14 taş ve bir tane de gereksiz taş olmalıdır. Okeyle bitme ise, 14 taşın hazır olduğu durumlarda okeyin boşta olması ile gerçekleşir. Çift ekolay okey şeklinde bitilebilmesi için ise, oyuncunun elinde boşta iki okey olması gerekmektedir. Ekolay Okey oyunu bu şekilde işlemektedir.


Ekolay Okey Oyunu oynamak istiyorum ve burasını buldum gerçekten çok iyi dostluklar kazandım sayenizde herkese tavsiye ederim arkadaşlar.

Valeriaslulk - 29 Kasım 2020

Eski ekolay okey sitesinde ne güzel okey oyunları oynuyorduk çok arkadaşım vardı umarım burasıda orası gibi çok iyi olur ve burada da çok arkadaş kazanmış olurum.

Aida - 1 Aralık 2020